Szkoła Podstawowa

im. Orląt Lwowskich

w Brzozówce

ul. Tarnowska 36

33-140 Lisia Góra

Tel/fax: 146784352

e-maile: spbrzozowka@lisiagora.pl

     
 

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

2017/2018

 


Zakończenie roku szkolnego

    Dnia 22 czerwca br. oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów oraz nowych doświadczeń.
Po raz ostatni w tym roku szkolnym nauczyciele oraz uczniowie spotkali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie. W tym dniu społeczność szkoły pożegnała nauczycielkę, wspaniałego pedagoga panią Halinę Kaziród. Wszyscy podziękowaliśmy jej za trud wychowania, za pracę, życzliwość i uśmiech na co dzień.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnił Wójt Gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła. Gratulował wszystkim uczniom wyników w nauce i życzył wspaniałych wakacji. Podziękował rodzicom za trud włożony w wychowanie swoich pociech, a także dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi za codzienną pracę. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni książkami. Galeria1   Galeria2 


 Gala stypendialna

      Władze gminy rok rocznie nagradzają dzieci za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia artystyczne i sportowe. Aby otrzymać stypendia naukowe w podstawówce konieczna była średnia 5,2. Uroczysta Gala Stypendialna odbyła się w Szkole Podstawowej w Lisiej Górze.
W naszej szkole 13 uczniów spełniło to kryterium. Oto lista stypendystów:
Szymon Witek
Oskar Tomasik
Martyna Szczepanik
Filip Pinas
Martyna Mucha
Julia Kozioł
Zuzanna Merchut
Amelia Kawalec
Patryk Kasperek
Martyna Cmunt
Amelia Cecot
Weronika Błachaniec
Julia Białka
Nagrodzonym gratulujemy życzymy dalszych sukcesów! Zobacz


Wycieczka do Kolbuszowej

     Zobacz


Dni Lwowa w Tarnowie

    8 czerwca w Tarnowie odbyły się Dni Lwowa, które zorganizowało tarnowskie Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do występów w Sali Lustrzanej. "Wesoła ferajna" pod kierunkiem nauczycieli pani Ewy Stępień i pana Piotra Kity przygotowała wiązankę lwowskich piosenek. Podczas występu były gromkie brawa oraz wspólne śpiewanie. Występy naszych uczniów zostały nagrodzone wieloma słowami uznania. Tekst i zdjęcia Ewa Stępień. Galeria Zobacz również


 Gminny Konkurs Matematyczny dla klas II - III

      6 czerwca 2018r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze odbył się XIV Gminny Konkurs Matematyczny o tytuł "Mistrza Matematyki" dla klas II - III. W konkursie wzięło udział 23 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali Ksawery Kuca i Michał Korus z kl. III A oraz Patryk Sikora z kl. III B. Nasi uczniowie zajęli:
- I miejsce i tytuł Mistrza Matematyki zdobył Ksawery Kuca III A (49 punktów),
- II miejsce zajął Patryk Sikora III B (44 punktów).
- III miejsce Michał Korus III A (43 punkty).
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wysokich wyników. Tekst i zdjęcia E. Stępień. Galeria


Kochamy nasze Mamy!

     26 maja to szczególna data w życiu każdej rodziny. Tego dnia swoje święto obchodzą nasze kochane Mamusie. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Brzozówce odbyło się uroczyste spotkanie Mam, zarówno tych młodszych jak i starszych dzieci.
Klasa pierwsza serdecznie powitała pięknymi wierszami wszystkie przybyłe Mamy. Następnie uczniowie klas starszych zatańczyli poloneza, wprowadzając wszystkich w uroczysty nastrój. Potem głos zabrali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego uroczymi wierszami i krakowiakiem zapewniły swoje Mamusie o ogromnej miłości. Dzieci pamiętały także o tym, że nie zawsze są takie grzeczne jak chciałyby ich Mamy. Słowo „przepraszam” skierowali do naszych gości uczniowie klas trzecich. Obietnicę poprawy i krótkie scenki o życiu rodzinnym przedstawili uczniowie klasy piątej. Na trening pod okiem czujnego, włoskiego instruktora zaprosili Mamy uczniowie klasy czwartej. Po zajęciach fitness i energetycznym tańcu klasy siódmej przyszedł czas na chwilę wyciszenia podczas koncertu Weroniki i Amelki. Na zakończenie wybrzmiało uroczyste „Tanti auguri” i gromkie „Sto lat”.
Program artystyczny, przygotowany przez wszystkie klasy, pełen był radości, miłości i wdzięczności. Dzieci miały możliwość pokazać Mamusiom swoje liczne talenty. Wiersze, piosenki i tańce wykonywane z ogromnym zaangażowaniem wywoływały uśmiech i łzy wzruszenia na twarzach Mam. Nie zabrakło także słowa „przepraszam”, za troski, które są niestety nieodzownym elementem macierzyństwa.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim Mamom za Ich obecność w tym wyjątkowym dniu w murach naszej szkoły. Dziękujemy za wspólne chwile radości i wzruszeń. Tekst K. Hobler   Zdjęcia M. Podraza    Galeria1   Galeria2   Galeria3   Galeria4


II miejsce Martynki Szczepanik w Konkursie Poetyckim BARWY OJCZYSTE

     25 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Batalionu „Barbara” AK w Pawęzowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca VI edycję Konkursu Poetyckiego BARWY OJCZYSTE.
Zadanie uczestników polegało na napisaniu akrostychu lub wiersza o budowie dowolnej, będącego refleksją na temat niepodległości. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Cecot, Amelia Kawalec, Zuzanna Merchut i Martyna Szczepanik.
Jury konkursu, po przeczytaniu utworów dzieci, postanowiło docenić wiersz naszej uczennicy Martynki Szczepanik, przyznając jej II miejsce w kategorii wiersz o dowolnej budowie.
Serdecznie gratulujemy Martynce i wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów w poetyckich zmaganiach!  Tekst i zdjęcia K. Hobler  Galeria


XVII Gminny Konkurs Czytelniczy dla klas II - III

     23 maja 2018r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brniu odbył się XVII Gminny Konkurs Czytelniczy dla klas II - III. W konkursie wzięło udział 12 delegacji z 8 szkół w sumie 36 uczestników. Ocenie punktowej podlegała: znajomość literatury, umiejętność czytania, rozumienie czytanego tekstu. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej. Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły z kl.III A- Ksawery Kuca, Adrian Surga i Marcel Witek oraz z kl. III B - Podraza Franciszek, Oliwia Cetnar, Izabela Sasak. W kategorii zespołowej uczniowie z klasy III A w trzech konkurencjach uzyskali najwyższą ilość punktów i zdobyły I miejsce, zaś w indywidualnej II miejsce Ksawery Kuca i V miejsce punktowane Adrian Surga, zaś klasa III B zajęła IV miejsce i punktowane VI miejsce zajął Franciszek Podraza. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników. Tekst i zdjęcia Ewa Stępień Galeria


VIII Gminny Konkurs Czytelniczy „Jeden z … najlepszych” rozstrzygnięty!

     W dniu 17.05. br. już po raz ósmy gościliśmy w naszej szkole najlepszych uczniów - pasjonatów czytelnictwa, spośród ośmiu szkół podstawowych z terenu gminy. Zadaniem uczniów, wyłonionych w kwalifikacjach szkolnych, było przeczytanie dwóch powieści, z których jedna, „Tajemnicza wyprawa Tomka” Alfreda Szklarskiego to powieść przygodowa o niezwykłych walorach poznawczych i mocnym ładunku patriotycznym, natomiast druga, czyli „Baśniobór” Brandona Mulla, jako ceniona powieść z gatunku fantasy przenosiła czytelnika w magiczny świat czarodziejskich stworzeń.
   Z wielkim podziwem dla nieprzeciętnej wiedzy uczniów śledziliśmy ich zmagania wraz z zaproszonym na konkurs Panem Wójtem Arkadiuszem Mikułą, Panią Dyrektor oraz opiekunami uczestników, spośród których wybrane zostało trzyosobowe jury konkursu. Pomysłodawcą konkursu i jednocześnie prowadzącym zmagania uczestników pan Janusz Kita. Po bardzo wyrównanej walce, laureatami konkursu okazali się:
I miejsce - Michał Taraszka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brniu
II miejsce - Karolina Tęcza ze Szkoły Podstawowej w Nowej Jastrząbce
III miejsce – Zuzanna Piwek ze Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Barbara” AK w Pawęzowie

Kolejne miejsca to:
IV miejsce – Martyna Stelmach ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Zaczarniu
V miejsce – Aleksandra Różycka ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze
VI miejsce – Amelia Cecot ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Brzozówce
VII miejsce – Bartłomiej Ocłoń ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach
VIII miejsce - Natalia Błoniarczyk ze Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej
    Wszystkim uczestnikom składamy wyrazy podziwu i gratulacje, natomiast ich opiekunom serdeczne podziękowania! Tekst J. Kita Galeria


3 Maja

     27 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IV i VI przypomnieli wszystkim okoliczności uchwalenia tej pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy rządowej. Podsumowaniem omawianych zagadnień, a jednocześnie sprawdzeniem poziomu wiedzy był quiz, który wzbudził dużo emocji. Jak się okazało nasi uczniowie sporo wiedzą na temat tego ważnego w dziejach Polski wydarzenia. Nad przygotowaniem programu słowno-muzycznego czuwali p. Katarzyna Hobler i p. Piotr Kita. Tekst i zdjęcia K. Hobler Galeria


Sukces uczniów klasy 4 w konkursie historycznym

     Uczniowie klasy IV: Patryk Kasperek, Filip Pinas i Oskar Tomasik, brali udział w Międzyszkolnym konkursie pod patronatem Polonii Amerykańskiej w Chicago – Tadeusz Kościuszko Bohater Polski i Stanów Zjednoczonych Tadeusz Kościuszko Polish hero of the United States. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie. Zadanie dla uczniów polegało na przygotowaniu lapbooka w języku angielskim, którego bohaterem był Tadeusz Kościuszko. Uczestnicy rywalizacji musieli przedstawić Polaka jako bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych. Jury konkursu doceniło kreatywność i wkład pracy naszych uczniów przyznając im następujące miejsca:
I miejsce: Patryk Kasperek
II miejsce: Filip Pinas
Wyróżnienie: Oskar Tomasik
Serdecznie gratulujemy uczniom sukcesu w konkursie i życzymy dalszego owocnego zgłębiania tajników historii i języków obcych. Tekst K. Hobler Zdjęcia D. Tomasik Galeria


Inwazja robotów!

     Baza dydaktyczna szkoły wzbogaciła się o cztery zestawy do konstruowania robotów. Dla najmłodszych uczniów przeznaczony jest LEGO WeDo 2.0 - zestaw zaprojektowany dla uczniów szkół podstawowych i pomaga w rozwijaniu ich umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, podstaw inżynierii i programowania (kodowania). W trakcie zabawy zestawem dzieci mają możliwość rozwijania swoich pomysłów, wykorzystania zdobytej wiedzy oraz poznania otaczającego ich świata. Projekty mają różny stopień trudności i pokrywają wiele zagadnień m.in. związanych z codziennym życiem, zasadami fizycznymi, nauką o Ziemi i kosmosie oraz podstawami inżynierii. Dla uczniów ze starszych klas przewidziany jest zestaw LEGO Mindstorms EV3, dzięki któremu uczniowie uczą się budować i programować roboty z klocków. Dzięki łatwym w połączeniu elementom montażowym i elektronicznym, uczniowie budują różne roboty a następnie programują je krok po kroku z instrukcjami w graficznym środowisku programistycznym Lego. Tekst i zdjęcia J. Kita Galeria Film1   Film2   Film3


Ortograficzne zmagania

     Uczniowie naszej szkoły: Amelia Cecot, Patryk Kasperek, Zuzanna Merchut i Oskar Tomasik brali udział w XIX Dyktandzie Ortograficznym „O złote pióro” organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczn0-Ogrodniczych w Tarnowie. Ortograficzna rywalizacja zakończyła się ogromnym sukcesem Amelki Cecot, która w końcowej klasyfikacji zajęła II miejsce. Uczennicę do konkursu przygotował p. Janusz Kita.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!  Tekst i zdjęcia K. Hobler Galeria


Wycieczka do Krakowa klas 0-III

    Uczniowie klas 0-III  pojechali na wycieczkę do Krakowa. Dzieci zwiedziły Papugarnię oraz zobaczyły spektakl "Aksamitny królik" w Teatrze Groteska Galeria


Kostka Rubika

     1 marca 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs układania kostki Rubika na czas. Ocenie podlegała szybkość układania całej kostki. Każdy z uczestników zawodów miał za zadanie ułożyć cztery razy kostkę 3x3x3. Najgorszy wynik został odrzucony, a z trzech pozostałych obliczona została średnia, która decydowała o kolejności w turnieju.
Kolejność miejsc w turnieju:
I miejsce – Szymon Witek, II miejsce – Patryk Kasperek, III miejsce – Jakub Piska. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Eryk Kasperek, który zajął wysokie IV miejsce.
Celem zawodów było wsparcie edukacji uczniów w zakresie logicznego, matematycznego myślenia, ścisłego rozumowania, motywowania do poszukiwania skutecznych rozwiązań oraz rozwijanie koncentracji, cierpliwości, samodzielności w podejmowaniu decyzji.
Układanie kostki, to dobry trening pamięci oraz uczenie zasady fair-play. Chcieliśmy zachęcić dzieci do odkrywania zalet gier manipulacyjnych w „realnym” (a nie „wirtualnym”) świecie. Tekst i zdjęcia B. Starzyk Galeria


Dla Karolka

   Tuż przed Wielkanocą odbyły się w naszej szkole kiermasze, z których dochód przeznaczony był na leczenie trzyletniego Karolka Kolasy z Lisiej Góry. Zarówno kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez nauczycieli jak i kiermasz ciasteczek przygotowanych przez uczniów klasy IV, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dzięki temu udało się zebrać kwotę 1404, 85 zł, która została wpłacona na konto Fundacji „Dajmy Dzieciom Miłość”.
Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy wsparli działania szkolnego Wolontariatu!  Tekst i zdjęcia K. Hobler Galeria


Konkurs na najładniejszą pisankę

     W środę został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą pisankę. Oto wyniki:
Odział przedszkolny:
I miejsce: Amelia Kapustka
II miejsce: Wojciech Podraza, Milena Dobosz, Bartosz Cetnar
III miejsce: Kamil Marszałek, Aleksandra Marszałek, Julia Łuszcz
Klasy I – III:
I miejsce: Adrian Surga
II miejsce: Katarzyna Zaucha, Franciszek Podraza, Kamil Moskal
III miejsce: Krzysztof Merchut, Amelia Kieć, Jakub Kapustka
Klasy IV – VI
I miejsce: Zuzanna Merchut
II miejsce: Martyna Szczepanik
III miejsce: Zuzanna Sieradzka
Gratulujemy zwycięzcom !!!  Zobacz


Paschalne dni – montaż słowno – muzyczny z okazji Świąt Wielkanocnych

     Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozówce pod kierunkiem o. Janusza Kawy i pana Piotra Kity przygotowali program artystyczny z okazji Świąt Wielkanocnych. Zobacz


Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

   W ramach promocji zdrowego trybu życia uczniowie klasy IV,  na godzinie wychowawczej, samodzielnie przygotowali pyszne sałatki owocowe. Taka „bomba witaminowa” była doskonałym drugim śniadaniem, które dodało energii na cały dzień. J Tekst i zdjęcia K. Hobler Zobacz


XVII Turniej Piłki Nożnej Klas III

      Drużyna w składzie: Nikola Merchut, Ksawery Kuca, Michał Korus, Oskar Leśniowski, Adrian Surga, Marcel Witek, Filip Wąchała zajęła II miejsce w turnieju piłki nożnej klas III. Opiekunem młodych piłkarzy była pani Ewa Stępień. Gratulujemy sukcesu !!! Zobacz


Białe szaleństwo w Jastrzębii

     Nasi uczniowie po raz drugi skorzystali z szansy, aby postawić „pierwsze kroki” na nartach lub szlifować swe narciarskie umiejętności. W dniach 10.02.2018 r. - 13.02.2018 r. wzięli oni udział w programie nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową” zorganizowanym przez Gminę Lisia Góra. Zapewne miło wspominać będą nie tylko szusowanie na stoku Stacji Narciarskiej Jastrzębia, ale także możliwość nawiązania znajomości z uczniami trzech innych szkół z terenu gminy. Oddajmy zresztą głos samym uczestnikom.
Julia, Oliwia, Maja, Lena, Filip: „Na nartach było fajnie, fajnie się bawiliśmy i super się jeździło!”
Jan: „Na nartach było bardzo super!!!”
Dawid: „ Na nartach było super. To ostatnia jazda, ale i tak było super!”
Szymon: „Na nartach było super, bo mogliśmy jeździć zgodnie z umiejętnościami i mieliśmy fajne grupy z super kolegami”. Nie trzeba chyba nic więcej dodawać i zachęcać do udziału w tym atrakcyjnym programie, w którym zapewne nasi uczniowie będą mieli okazję ponownie uczestniczyć już za rok! Tekst i zdjęcia J. Kita  Galeria


Zimowa przygoda

     W pierwszym tygodniu ferii została zorganizowana w naszej szkole półkolonia. Zdobywcy i Drużyna Pierścienia uczestniczyli w wycieczkach, warsztatach i wydarzeniach kulturalnych.
Pierwszy dzień to wizyta w Galerii Panorama (filia Muzeum Okręgowego w Tarnowie) oraz udział w warsztatach „Z Bemem w Siedmiogrodzie”. Podczas lekcji muzealnej uczniowie poznali postać Józefa Bema oraz miejsca w Tarnowie, które są mu poświęcone. Samodzielnie złożyli z drewnianych elementów i ozdobili Bramę Seklerską. Podsumowaniem warsztatów historycznych był spacer po Tarnowie w poszukiwaniu miejsc poświęconych generałowi Bemowi.
Kolejny dzień przyniósł nowe historyczne doświadczenia. Podczas wycieczki do Rzeszowa uczniowie poznali historię miasta oraz zwiedzili podziemia rzeszowskiego rynku. Spacer podziemną trasą turystyczną „Rzeszowskie piwnice” pozwolił wczuć się w realia życia średniowiecznego miasta.
Trzeci dzień miał zdecydowanie inny charakter niż dwa poprzednie. Środa bowiem była przeznaczona na beztroskie zabawy w Centrum Zabaw dla Dzieci – Promienny Zamek. Dmuchane zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami i liczne tory przeszkód chwilowo pozbawiły sił naszych uczniów. Jednak po szybkiej regeneracji w autobusie, byli zwarci i gotowi do intelektualnej rywalizacji. Po powrocie do szkoły odbył się bowiem konkurs rebusowo-krzyżówkowy.
Przedostatni dzień półkolonii to wizyta w Europejskim Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie k. Dębicy, gdzie znajduje się zrekonstruowany przez historyków niemiecki obóz pracy przymusowej. Uczniowie poznali historię miejsca zagłady tysięcy Polaków, Żydów i Jeńców radzieckich.
Ostatni dzień to relaks w kinie Cinema 3D i obejrzenie filmu „Tedy i mapa skarbów”. Po seansie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, odbył się na krótki spacer po Tarnowie, który zakończył się w miejscu lubianym przez wszystkie dzieci – McDonaldzie.
Wypełniony różnorodnymi atrakcjami tydzień szybko minął. Z pewnością każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Tekst i zdjęcia K. Hobler  Galeria1   Galeria2


Zabawa karnawałowa – dzień otwarty szkoły

     W sobotę, 27 stycznia odbył się bal karnawałowy. Była to też okazja do zwiedzenia szkoły przez rodziców, którzy stoją przed decyzją zapisania dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Wszyscy uczestnicy balu otrzymali słodkie paczuszki. A jak się wszyscy świetnie bawili pokazują zdjęcia. Zdjęcia M. Podraza  Galeria1   Galeria2   Galeria3   Galeria4   Galeria5


Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

     W poniedziałek, 22 stycznia odbyła się wielka uroczystość. Najmłodsi uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoje babcie i dziadków do szkoły z okazji ich święta. Dzieciaki przygotowały program artystyczny, recytowały wiesze, śpiewały piosenki oraz własnoręcznie zrobione przez siebie upominki. Było mnóstwo życzeń i uścisków. Przy kawie i słodkim co nie co miło spędzono czas.  Zdjęcia M. Podraza   Galeria1   Galeria2   Galeria3   Galeria4   Galeria5


Pierwsze miejsce w XXVIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Polskich

     Uczniowie naszej szkoły w składzie: Oliwia Wijas, Julia Skórka, Franciszek Podraza, Filip Saładyga, Adrian Surga i Marcel Witek pod kierunkiem nauczyciela pana Piotra Kity zajęli I miejsce w przeglądzie. Gratulujemy zwycięzcom!!!!  Zobacz


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole

    W ostatni czwartek oraz piątek , po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem, pieniądze były zbierane podczas „ kiermaszu słodkości”.
Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz uczniów, podczas przerw można było kupić przeróżne ciastka i babeczki. Akcja odniosła ogromny sukces, nauczyciele, pracownicy i uczniowie z chęcią kupowali słodkości. W trakcie kiermaszu udało się zebrać 516, 66 zł. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na rzecz WOŚP. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy skusili się na kawałek ciasta. Szczególne podziękowania za przygotowanie ciasta należą się:p. Monice Szatko, p. Anecie Kubisztal, p. Bernadetcie Kozioł, p. Agnieszce Podraza, p. Kindze Witek, p. Dagmarze Tomasik, p. Dorocie Boruch, p. Annie Skrukwa,  p. Lucynie Kozioł, p. Marcie Dobrowolskiej. Tekst i zdjęcia J. Morawiec Zobacz


Święto Patrona Szkoły – Wigilia we Lwowie

    W grudniowy wieczór kiedy zmrok otulił ziemię, uczniowie, nauczyciele, rodzice wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się na „wigilijnej wieczerzy we Lwowie”. Wokół roztaczał się zapach świątecznego drzewka, pieczonych pierników. Magia świateł i płonących świec wprowadziła wszystkich w nastrój świąteczny. W ten wieczór społeczność szkoły zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: zastępca Wójta pan Piotr Miotła, przewodniczący Rady Gminy pan Wojciech Szatko, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatury w Tarnowie, a zarazem prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich pan Stanisław Siadek, członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa z zastępcą prezesa panią Bogumiłą Romaniewską, radny wsi Brzozówka pan Marian Madej, sołtys pani Zofia Zych, emerytowany, wieloletni dyrektor szkoły pani Janina Kita. Program przygotowany przez nauczycieli: panie: Ewę Stępień. Katarzynę Hobler oraz pana Piotra Kitę został nagrodzony gromkimi brawami. Na uwagę zasługuje też dekoracja wykonana pod kierunkiem pan Edyty Kłósek przez nauczycieli: panie Beatę Starzyk, Jolantę Maciak i Marię Świątek. Życzenia świąteczne złożyli zaproszeni goście oraz dyrektor szkoły.  Zdjęcia M. Podraza Galeria1   Galeria2   Galeria3


Sukces uczniów klasy trzeciej

    Zobacz


Światowy Dzień Kanapki w naszej szkole - czyli smakowity konkurs na najbardziej zabawną kanapkę

    W ramach godziny wychowawczej uczniowie kl. IV-VII mieli za zadanie przygotować zdrową, smaczną i zabawną kanapkę z przyniesionych przez siebie produktów. Oto najbardziej fantazyjne kanapki. tekst B. Starzyk, zdjęcia J. Maciak. Zobacz


99 rocznica odzyskania niepodległości

    10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem pana Janusza Kity i pana Piotra Kity przygotowali ciekawy program przybliżający tak ważne wydarzenie z historii Polski. Nie zapomniano również o oddaniu hołdu patronowi Orlętom Lwowskim.  Zdjęcia M. Podraza Galeria


Promujemy zdrowie w oddziale przedszkolnym!

   W cyklu zajęć dzieci dowiedziały się bardzo dużo o owocach i warzywach – jak wyglądają, jak pysznie smakują i oczywiście, że są baaardzo zdrowe, ponieważ zawierają WITAMINY. Z tego względu z przygotowanych warzyw i owoców zrobiliśmy zdrowe dania : szaszłyki , sałatkę owocową „soczek mocy” . Zgodnie stwierdziliśmy, że takie pyszności mogą zastąpić nam słodycze, więc …. ograniczyliśmy ich spożywanie do jednego dnia w tygodniu. Za zgodą dzieci i rodziców jemy je tylko w piątek po nich myjemy ząbki. Tekst i zdjęcia E. Kłósek Galeria


Zajęcia w Muzeum Okręgowym w Tarnowie

   W dniu 26.10.2017r.dzici z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy III a odwiedzili Muzeum Okręgowe w Tarnowie – filię znajdującą się na Dworcu kolejowym. Uczestniczyły w lekcji muzealnej oraz warsztatach „Od denara do złotówki” .Oglądały ekspozycję, prezentującą przemiany form płatniczych na przestrzeni wieków na ziemiach polskich. Samodzielnie wybiły w mennicy monetę oraz stworzyły swój banknot robiąc odbitkę graficzną. Na podsumowanie zajęć wzięły udział w grze dydaktycznej Monopol Tarnowa rozwijającej jednocześnie wiedzę o zabytkach miasta, jak i umiejętność dysponowania pieniędzmi. Tekst i zdjęcia E. Kłósek Galeria


Zbiórka darów świątecznych dla Rodaków na Kresach

zobacz


Aktywna tablica

zobacz


Budujemy karmniki

   Uczniowie klas I i IIIa postanowili pomagać ptakom w okresie zimy. Dzieci uczestniczyły w warsztatach i samodzielnie konstruowały karmniki dla skrzydlatych przyjaciół.  W okresie zimy będą systematycznie dokarmiać ptaki. Galeria


Odblaskowy spacer

   Uczniowie klas I – III wraz z nauczycielami wyposażeni w kamizelki odblaskowe oraz różne odblaski udali się na spacer po okolicy. Uczniowie mieli okazję utrwalić sobie 5 zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnie:
1. Zatrzymaj się przed przejściem.
2. Spójrz w lewo.
3. Spójrz w prawo.
4. Spójrz w lewo.
5. Jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę. Głównym celem spaceru było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zwrócenie uwagi uczniom jak ważnym elementem są odblaski. Tekst i zdjęcia J. Morawiec   Galeria


Turniej wiedzy o ruchu drogowym

   W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” po raz kolejny w naszej szkole odbył się turniej wiedzy o ruchu drogowym dla klas 0-III. Dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego przygotowano różnorodne zadania. Odgadując zagadki, układając puzzle, rozpoznając znaki drogowe i rozwiązując test uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą teoretyczną. Dużo emocji i radości wywołał u dzieci bieg sprawnościowy polegający na szybkim i precyzyjnym ułożeniu zebry. Przejście uliczne wyglądało jak prawdziwe. Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego.
   Na podsumowanie akcji „Odblaskowa szkoła” dla uczniów klas 0-III zorganizowano konkurs plastyczny. Uczniowie stosując dowolną technikę plastyczną mieli za zadanie przedstawić to, o co każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zadbać, aby być bezpiecznym. Mali artyści wykazali się dużą inwencją twórczą. Spośród zgromadzonych prac sami uczniowie, w wyniku głosowania wybrali zwycięzców. I tak:
I miejsce otrzymał Krzysztof Merchut z klasy II,
II miejsce zdobyła praca Nikoli Merchut z klasy IIIa,
III miejsce otrzymała Katarzyna Zaucha z klasy IIIb.
Ponadto 4 prace zdobyły wyróżnienie. Autorami tych prac byli: Jakub Kapustka z klasy IIIb oraz najmłodsi uczestnicy konkursu , uczniowie z oddziału przedszkolnego: Julia Łuszcz, Andrzej Banaś i Kamil Marszałek.
Laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.
września 2017 roku to bardzo   Tekst: M. Świątek, zdjęcia: J. Morawiec   Galeria


Spotkanie z uczniami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

   W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odwiedzili naszą szkołę. W czasie spotkania uczniowie obejrzeli film, z którego dowiedzieli się dlaczego powinni nosić odblaski. Nauczyciele zwrócili dzieciom uwagę na fakt, że po zmroku, przy złej pogodzie, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 20 metrów, natomiast pieszy posiadający na sobie elementy odblaskowe może zostać zauważony z odległości większej niż 150 metrów.
Po projekcji filmu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Następnie w małych grupach uczniowie samodzielnie projektowali a później wykonywali odblask. Każda grupa wykazała się bardzo dużą kreatywnością i zaangażowaniem w wykonanie projektu. Najciekawsze odblaski zostały nagrodzone.
Celem spotkania było szerzenie wśród dzieci znajomości przepisów drogowych oraz profilaktyka bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego. Poprzez rywalizację oraz dobrą zabawę uczniowie utrwalili sobie najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa.  Teks i zdjęcia J. Morawiec   Galeria


Ślubowanie klasy pierwszej

   19 września 2017 roku to bardzo ważna data dla uczniów klasy I. Dzieci od kilku dni przygotowywały się do uroczystości pasowania na ucznia. W obecności kolegów i koleżanek z klas starszych oraz przedszkolaków, pierwszaki zaprezentowały swój program artystyczny, złożyły przyrzeczenie na sztandar szkoły i zostały pasowane przez dyrektora szkoły na ucznia Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Brzozówce. Dla potwierdzenia przynależności do społeczności szkolnej odcisnęły uroczyście kciuk w kronice szkolnej. Rodzice przygotowali dla dzieci upominki oraz słodki poczęstunek. Zdjęcia M. Podraza   Galeria1   Galeria2   Galeria3


Dzień Edukacji Narodowej

   Nasza szkoła miała zaszczyt gościć władze gminy, radnych, sołtysów, dyrektorów szkół i przedszkoli oraz zaproszonych gości z okazji gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali okolicznościową akademię pod kierunkiem nauczycieli: pani Marioli Szatko, pani Ewy Stępień i pana Piotra Kity. Dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom i pracownikom z ich pracę i trud oraz wręczyła nagrody; pani Ewie Stępień, pani Marii Świątek, panu Januszowi Kicie oraz panu Leonardowi Dobkowi. Zdjęcia T. Łakoma    Galeria1   Galeria2


Przemów ludzkim gestem

   Samorząd Uczniowski i grupa Wolontariatu zachęcają uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji „Przemów ludzkim gestem”. Zbiórka suchej karmy oraz środków pieniężnych potrwa 2 tygodnie!
   Nie bądź obojętny! Pomóż i Ty!!!  Zobacz plakat


Integracja w Bacówce na Jamnej

    Korzystając z uroków pięknej, polskiej jesieni uczniowie klas IV-VII, pod czujnym okiem wychowawców, udali się na wycieczkę do Bacówki na Jamnej. Rozgrywki sportowe, zabawy integracyjne i obserwowanie okolicy z wieży widokowej to tylko niektóre atrakcje, z których mogli korzystać uczniowie. Sporo emocji dostarczyło także grzybobranie. Niektórzy uczestnicy wycieczki odkryli w sobie pasję grzybiarza. :) By zregenerować siły po pasjonującej zabawie uczniowie posilili się pysznymi kiełbaskami.
   Wycieczka na Jamną była doskonałą okazją nie tylko do doskonałej zabawy ale także do integracji starszych uczniów naszej szkoły.  Tekst K. Hobler   Zdjęcia J. Morawiec   Galeria


Odblaskowy pokaz mody

   W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym „Pokazie mody odblaskowej”. Uczniowie prezentowali samodzielnie przygotowane, odblaskowe stylizacje. Celem całej akcji było propagowanie wśród uczniów idei noszenia elementów odblaskowych, zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tekst i zdjęcia J. Morawiec   Galeria


Policjanci z wizyta u pierwszaków

    9 października wszyscy nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Sekcję Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Dzieci miały okazję porozmawiać z panią policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Pani policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Podkreśliła również, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. W czasie spotkania uczniowie klasy I otrzymali kamizelki odblaskowe. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Tekst i zdjęcia J. Morawiec   Galeria


O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy

    Galeria


Spotkanie z ratownikiem medycznym

    13 września 2017 r. gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego pana Pawła Potępę. Na spotkaniu z uczniami nie tylko udzielił niezbędnego instruktażu, ale zademonstrował też, jak należy postępować podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Wyjaśnił zasady postępowania na miejscu wypadku drogowego, jakie czynności i w jakiej kolejności należy podejmować, ratując rannych. Pokazał uczniom, jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dzieci dowiedziały się również, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z resuscytacją krążeniowo-oddechową, czyli potocznie mówiąc – masażem serca i sztucznym oddychaniem. Wyjaśnił, dlaczego czynności związane ze sztucznym oddychaniem i masażem serca są tak ważne dla zdrowia poszkodowanego. Pokazał uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność oraz na podstawie jakich objawów ustalić, że u osoby poszkodowanej ustały czynności życiowe.
Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach, wykonując podstawowe czynności ratownicze, pod fachowym okiem ratownika medycznego, skrzętnie korzystając z jego wskazówek. Niezwykłość tych ważnych warsztatów polegała na tym, że uwrażliwiła dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i doskonaliła umiejętności oraz utrwala wiedzę, dzięki którym mogą uratować czyjeś życie. Tekst i zdjęcia B. Starzyk   Galeria


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    Dnia 19.09.2017r. odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Dla uczniów klas IV-VII była to doskonała lekcja demokracji.
   Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Rady SU:
Przewodniczący: Olga Leśniowska
Zastępca przewodniczącego: Dawid Foszcz
Członkowie: Maksymilian Madej, Patryk Krawiec, Natalia Makowiec i Oskar Tomasik
Opiekunowie SU: K. Hobler, J. Maciak   Galeria


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

    4 września to dla 128 uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego dzień powrotu do szkoły. Wszyscy zebraliśmy się najpierw w kościele parafialnym, gdzie uczestniczyliśmy w mszy świętej, a później spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły powitała dzieci i młodzież, rodziców oraz pracowników szkoły, przedstawiła nowych nauczycieli, życzyła wszystkim udanego roku szkolnego. Potem uczniowie  spotkali się z wychowawcami. Galeria


 

 

Copyright © 2011 Aleksandra Kozioł