Szkoła Podstawowa

im. Orląt Lwowskich

w Brzozówce

ul. Tarnowska 36

33-140 Lisia Góra

Tel/fax: 146784352

e-maile: spbrzozowka@o2.pl

     
 

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

2016/2017

Półkolonia 2017

    Było miło…ale się skończyło. Dwutygodniowy turnus półkolonii minął bezpowrotnie. Pozostały nam tylko zdjęcia i wspaniałe wspomnienia.
    Półkolonia trwała od 26 czerwca do 7 lipca. Od poniedziałku do piątku, przez dwa tygodnie 30 dzieci miało zorganizowany czas, aktywnie wypoczywając pod okiem opiekunów. Każdego dnia czekało na nie mnóstwo ciekawych zajęć, wycieczki, gry i zabawy sportowe.
    W programie półkolonii znalazły się m.in. zawody strzeleckie – strzelanie z broni pneumatycznej, zwiedzanie „malowanej wsi” Zalipie, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach malowania motywów zdobniczych oraz wycieczka na górę św. Marcina, gdzie dzieci poznały historię naszego grodu jak również brały udział w zabawach rekreacyjno – sportowych w parku.
    Największą atrakcją turnusu okazały się wyjazdy do Krakowa. W jeden dzień uczniowie podziwiali piękno roślin i zwierząt w Ogrodzie Zoologicznym, innego dnia natomiast zwiedzali Muzeum Lotnictwa, którego eksponaty budziły zachwyt u każdego. Kolejnym muzeum zwiedzanym przez dzieci było Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Dzieci, po oglądnięciu filmu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podziwiały maszyny i urządzenia, które kiedyś służyły drogowcom. Po zwiedzaniu czekała na nich niespodzianka – wspólne grillowanie.
    Ponadto, w ramach półkolonii, pojechaliśmy do Sądeckiego Parku Etnograficznego w Nowym Sączu, gdzie podziwialiśmy skansen i Miasteczko Galicyjskie. Po zwiedzaniu ochłodziliśmy się pysznymi lodami. Atrakcją dla dzieci były także gry i zabawy terenowe w Parku Strzeleckim oraz wyjazd na seans filmowy w Kinie Cinema 3D, gdzie obejrzały bajkę pt. „Gru, Dru  i Minionki”
    Niestety czas mija nieubłagalnie i nadszedł ostatni dzień półkolonii, po którym z przykrością trzeba było się rozstać. Nauczyciele pożegnali się z podopiecznymi oraz wręczyli im na zakończenie upominki – m.in. piłki siatkowe, rakietki do tenisa, badmintona itp.. Jeszcze tylko ostatnie „do widzenia”, „rzucone” w kierunku opiekunów i … do zobaczenia we wrześniu…    Tekst: Jolanta Maciak   Galeria

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

    23 czerwca to dzień wyczekiwany przez wszystkich uczniów. Dziesięć miesięcy intensywnej pracy, wielu sukcesów i osiągnięć  minęło jak z bicza trzask.  Po uroczystej mszy świętej cała społeczność szkoły spotkała się na sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły w swoim przemówieniu podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi za rok pracy i życzyła udanych, zdrowych i pełnych wrażeń wakacji. Rodzice otrzymali stosowne podziękowania, a najlepsi uczniowie nagrody książkowe i dyplomy. Jedenastu uczniów z naszej szkoły za wybitne osiągnięcia w nauce i sukcesy w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, otrzymała stypendium Wójta Gminy Lisia Góra pana Arkadiusza Mikuły, a byli to: Weronika Błachaniec, Martyna Mucha, Krystian Filipek, Julia Białka, Stefania Bogacz, Martyna Cmunt, Amelia Kawalec, Zuzanna Merchut, Martyna Szczepanik i Adrian Surga. Zdjęcia M. Podraza  Galeria1   Galeria2   Galeria3

Festyn szkolny "Bezpiecznie, zdrowo i sportowo"

   Galeria 1    Galeria 2   Galeria3

Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek

   Galeria1   Galeria2

Zielona szkoła

   W tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły wyjechali na Podlasie i Mazury.
  W trakcie pobytu dzieci miały możliwość zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Warszawie, gdzie uczniowie wraz z przewodnikiem udali się na spacer po stolicy śladami Małego Powstańca. Kolejnym punktem programu były Powązki, gdzie odwiedziliśmy groby znanych i zasłużonych Polaków. Wieczorem dotarliśmy do Serw, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w uroczym hotelu Albatros. Drugi dzień pobytu rozpoczął się od zajęć grupowych w Wigierskim Parku Narodowym. Po zwiedzeniu wystawy przyrodniczej „Nad Wigrami” uczniowie przystąpili do zajęć praktycznych – rozpoznawali krzewy oraz drzewa oraz obliczali ich wiek. Następnie wszyscy zwiedzili Zespół Pokamedulski nad jeziorem Wigry. Na zakończenie dnia, uczniowie odbyli rejs statkiem wypływającym z portu Augustów.
   W trzecim dniu naszego pobytu odbyła się wycieczka na Litwę. Zwiedziliśmy malowniczy zamek w Trokach. Następnie udaliśmy się na degustację regionalnych potraw Karaimów – mniejszości etnicznej pochodzenia tureckiego żyjącej na Litwie. Następnie pojechaliśmy się do Wilna, gdzie odwiedziliśmy cmentarz na Rossie, zobaczyliśmy Ostrą Bramę oraz udaliśmy się na spacer po Starym Mieście.
   W kolejnym dniu zielonej szkoły uczniowie zwiedzali Suwalski Park Krajobrazowy – górę Cisowa, Smolniki, wiadukty Stańczyki oraz jezioro Hańcza. Dzień zakończył się przejazdem Wigierską Kolejką Wąskotorową.
   W ostatnim dniu pobytu, po wykwaterowaniu z hotelu, udaliśmy się w kierunku Wilczego Szańca. Po dotarciu na miejsce, uczniowie zwiedzili ruiny siedziby głównej Adolfa Hitlera oraz wysłuchali ciekawych opowieści dotyczących tego miejsca.
Ostatnim miejscem, które dzieci zwiedziły był jeden z najbardziej znanych kościołów na Warmii i Mazurach - Sanktuarium Św. Lipka.
   W trakcie całego pobytu pogoda nam dopisywała, było ciepło i słonecznie. Uczniowie zwiedzili wiele pięknych miejsc. Wypoczęci i pełni wrażeń wszyscy wrócili do domu. Tekst i zdjęcia J. Morawiec  Galeria1   Galeria2   Galeria3   Galeria4

 

Wspaniała passa Amelki Cecot trwa!

   Amelka Cecot została laureatką I miejsca w kategorii akrostych, w V Małopolskim Konkursie Poetyckim „Barwy ojczyste”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Batalionu „Barbara” AK w Pawęzowie. Konkurs ma zasięg wojewódzki i jest objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak.
  W konkursie wzięło udział 25 szkół z województwa małopolskiego, nadsyłając 118 prac. Konkurencja nie była więc mała, dlatego tym bardziej cieszymy się z sukcesu Amelki, życzymy dalszej wspaniałej przygody z piórem i coraz piękniejszych

Amelka znów nagrodzona!

  Amelka Cecot zajęła II miejsce w VIII Gminnym Konkursie Mitologicznym, który odbył się dnia 12.05. br. w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej. Sukces tym większy, że – co zgodnie podkreślali opiekunowie uczniów i organizatorzy konkursu – poziom był niezwykle wyrównany i najwyższy wśród dotychczasowych edycji konkursu.
Laureaci konkursu to:
I miejsce - Michał Taraszka (S.P. w Brniu)
II miejsce - Amelia Cecot (S.P. w Brzozówce)
III miejsce - Jakub Niemczura (S.P. w Starych Żukowicach)
Gratulujemy Amelko i oczywiście życzymy dalszych sukcesów! Do konkursu przygotowywał nauczyciel pan Janusz Kita. Tekst Janusz Kita   Zobacz

Spotkanie z Moniką Sawicką, autorką powieści dla dzieci

  Była to serdeczna, pełna humoru rozmowa pisarki z uczniami klas młodszych. Autorka w przystępny sposób opowiadała o procesie tworzenia powieści dla najmłodszych. Wykład traktował zarówno o inspiracjach pisarki jak i warsztatowej stronie powstawania książek. Punktem wyjścia była, oparta na realnych wydarzeniach historia mądrego i dzielnego pieska o imieniu Kajtek. Jego losy opisane są w dwóch częściach. W pierwszej z nich piesek zyskuje przydomek „szczęściarz”, w drugiej zaś przedstawiony jest jako „Zakochany Kajtek”. Reakcja dzieci na treści proponowane przez pisarkę była entuzjastyczna i żywiołowa. Poza wartością edukacyjną, walorem wychowawczym prelekcji było uwrażliwienie słuchaczy na odpowiedzialność za drugą istotę. Tekst i zdjęcia Piotr Kita. Galeria

Wyróżnienie dla Seweryna Wąchały -ucznia klasy V za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Nie wypalaj suchych traw !„ Gratulujemy!!!    Galeria

Koncert finałowy XVIII Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowany przez PTG "Sokół - Świat Pracy" pod hasłem "Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska" - Wincenty Witos.

  Jak co roku PTG „Sokół-Świat Pracy” w dniu święta narodowego – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zorganizowało finał Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Mieszkańcy Tarnowa i regionu tarnowskiego mieli okazję posłuchać i zobaczyć uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych prezentujących się na scenie tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego. Z satysfakcją informujemy, że w kategorii poezji szkół podstawowych I miejsce zdobył uczeń z klasy II a Adrian Surga. Do konkursu przygotowała wychowawca klasy p. Ewa Stępień. Serdecznie gratulujemy osiągniętego wysokiego wyniku. Tekst i zdjęcia Ewa Stępień.  Galeria

Sukces Amelki Cecot!

  Nasza uczennica, Amelia Cecot, zajęła II miejsce w XVIII edycji konkursu Dyktando "O złote pióro". Dyktando jest imprezą polonistyczną organizowaną od 2000 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie. Każda szkoła mogła wystawić tylko jednego uczestnika konkursu. Autorem tekstu dyktanda jest prof. dr hab. Bogusław Dunaj - językoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyktando cieszy się dużą popularnością. Każdego roku biorą w nim udział reprezentanci ponad pięćdziesięciu szkół regionu.
  Celem konkursu jest wyłonienie uczniów piszących najpoprawniej pod względem ortograficznym, a ponadto zwrócenie uwagi na konieczność ciągłego zdobywania umiejętności ortograficznych.
Dyktando do tej pory adresowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych regionu tarnowskiego, a od bieżącego roku konkurs rozszerzono o kategorię „uczeń Junior” - po raz pierwszy w imprezie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych. Tym bardziej cieszy więc sukces Amelki, która była druga wśród uczniów szkół podstawowych w pierwszym konkursie w tej kategorii wiekowej. Opiekunem uczennicy był nauczyciel pan Janusz Kita. Gratulujemy!  Galeria    Zobacz

Konkurs " Tańce Europy"

  Wyróżnienie dla dzieci z oddziału przedszkolnego za udział w pierwszej edycji Tanecznego Konkursu Przedszkolaków pod hasłem „Tańce Europy”. Prezentacja tańców odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Śmignie. 10 osobowa grupa 5,6 latków zaprezentowała taniec włoski Tarantela. Dziękujemy za pomoc paniom: Marcie Łuszcz oraz Anna Bania, które uszyły stroje do tancerzy. Opiekunem przedszkolaków była pani Edyta Kłósek  Galeria

Konkurs " Żyję ekologicznie na co dzień"

  Krystian Filipek zajął I miejsce wśród uczniów klas IV-VI w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Żyję ekologicznie na co dzień” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Śmignie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Śmignie. Gratulujemy ! Galeria

Zapraszamy do naszej szkoły - zapisy 2017/2018

   Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzozówce informuje, że od 13 lutego do 1 kwietnia bieżącego roku będą odbywać się zapisy dzieci siedmioletnich oraz sześcioletnich (na wniosek rodziców) do klasy pierwszej oraz dzieci do oddziały przedszkolnego. Zapisu będzie można dokonać w kancelarii w godzinach 7.30 – 13.30.

Regulamin rekrutacji do oddziału przedszkolnego                Karta zapisu do oddziału przedszkolnego

Karta zapisu do klasy 1

Misterium Męki Pańskiej

Zobacz

Podsumowanie eliminacji gminnych konkursów rysunkowych:, „Kiedy dzwonie po straż pożarną” oraz „Nie wypalaj suchych traw”
Zobacz

Śniadanie wielkanocne w 2 A

  Organizowanie śniadanie wielkanocnego na stałe wpisało się w kalendarz naszych imprez klasowych, w którym biorą udział rodzice, uczniowie i wychowawca. Dzieci pielęgnowały zwyczaje i tradycje świąt, przygotowywały i dekorowały stół wielkanocny. Nie zabrakło na nim koszyczka wielkanocnego z barankiem, pisankami i kurczaczkiem, babeczek, ciast, jajek, żurku z kiełbasą i chleba. Przy świątecznym jajku, składano sobie najlepsze życzenia. Odbyła się też "bitwa na jajka", którą wygrał Bartek. Podczas spożywania pokarmów towarzyszyła nam muzyka G. F. Händla „Mesjasz”. Panowała uroczysta i podniosła atmosfera. Wszystko smakowało wybornie, a po śniadaniu czekała na nas jeszcze jedna świąteczna zabawa "szukanie zajączka". Podczas poszukiwań śmiechu było co niemiara. To spotkanie klasowe miało wyjątkowy charakter i na długo zostanie w naszej pamięci. Tekst i zdjęcia Ewa Stępień Galeria

XVIII Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowany przez PTG "Sokół - Świat Pracy" pod hasłem "Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska" - Wincenty Witos.

   W przeglądzie poezji wzięli udział uczniowie z klasy 2 A : Adrian Surga i Marcel Witek prezentując twórczość lokalnej poetki Stanisławy Wiatr Partyki. Do ścisłego finału, który odbędzie się na deskach teatru im. Ludwika Solskiego w dniu 3 maja zakwalifikował się Adrian Surga. Serdecznie gratulujemy obu uczestnikom. Do konkursu uczniów przygotowywała pani Ewa Stępień. Tekst i zdjęcia Ewa Stępień. Galeria

Klasa IIb promuje zdrowie

   Uczniowie realizując blok tematyczny „Rosnę i zdrowo się odżywiam” jedne z zajęć poświęcili na poznanie piramidy zdrowego żywienia, produktów bogatych w różnorodne składniki odżywcze takie jak: białko, witaminy, sole mineralne itd. Najatrakcyjniejszą częścią dnia było samodzielne przygotowanie zdrowego drugiego śniadania. Podstawowym produktem było ciemne pieczywo i biały ser przyrządzony na różne sposoby. Przygotowane kanapki wyglądały ładnie i były bardzo smaczne. Tekst i zdjęcia M. Świątek Galeria

Pierwszy Dzień Wiosny

   21 marca uczniowie naszej szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu uczniowie „wyszli z ławek”, by w radosnym nastroju powitać wiosnę. Od samego rana uczniowie przygotowywali smaczne przekąski – wiosenne kanapki, sałatkę jarzynową oraz soki owocowe. Później oczywiście nastąpiła degustacja smakołyków przygotowanych przez uczniów. Następnie uczniowie klasy VI zaprezentowali przygotowany przez siebie układ choreograficzny. W kolorowych przebraniach, w rytm muzyki , zaprezentowali swój taniec.
   Następnie wszyscy uczniowie ochoczo zabrali się do realizacji przydzielonego im zadania. Każda z klas pod opieką wychowawców z entuzjazmem wykonywała Marzannę. Uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią twórczą i niezwykłym zmysłem artystycznym. Punktem kulminacyjnym było wspólne wyjście na plac przed szkołą, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Pogoda i humory dopisywały wszystkim. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe. Tekst - J. Morawiec, zdjęcia - J. Morawiec, E. Stępień.  Galeria1   Galeria2

Alfik Humanistyczny 2017

   W konkursie Alfik Humanistyczny uczestniczyło z całej Polski 16593 uczniów. W samej Małopolsce było to 1498 uczniów z 46 szkół. Konkurs odbywał się w kategoriach wiekowych. Uczniowie klasy III odnieśli sukces. Bardzo dobre wyniki uzyskali:
• Patryk Kasperek
• Amelia Kawalec
   Zostali nagrodzeni okolicznościowymi dyplomami. Gratulujemy wytrwałości i uzyskanych rezultatów!!   Galeria

Alfik Matematyczny 2016/2017

   Z wielką przyjemnością informuję Państwa, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny uczniowie z klasy 2a odnotowali znaczne sukcesy. Do konkursu podopiecznych przygotowywała wychowawca klasy p. Ewa Stępień. W konkursie startowało łącznie 68 049 uczniów z 1508 szkół z całej Polski, więc tym bardziej jesteśmy dumni z wyników naszych uczniów. Nagrody i wyróżnienia indywidualne przyznawano na poziomie poszczególnych kategorii wiekowych.Szczególne gratulacje składamy nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu.Na 13 828 uczestników z klas drugich wyróżnienia za bardzo dobry wynik otrzymali następujący uczniowie z klasy 2a:
• Korus Michał – 26 miejsce w województwie i 204 miejsce w kraju i nagroda
w postaci darmowego udziału w kolejnym konkursie "Maks matematyczny",
• Kuca Ksawery – 179 miejsce w województwie i 1457 miejsce w kraju,
• Niemczura Roksana – 199 miejsce w województwie i 1602 w kraju.
   Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, ale też pozostałym uczestnikom, bo sam udział w tak licznie reprezentowanym konkursie ogólnopolskim świadczy o umiejętnościach matematycznych wszystkich uczestników. Tekst i zdjęcia E. Stępień Galeria

II Turniej Piłki Nożnej Klas II szkół podstawowych w Pawęzowie

   Uczniowie klasy II A w składzie: Marcel Witek, Ksawey Kuca, Michał Korus, Filip Wąchała, Oskar Leśniowski, Kamil Leżoń, Nikola Merchut i Adrian Surga zdobyli I miejsce w gminnym turnieju. Najwięcej bramek w turnieju strzelił Marcel Witek - 10. Opiekunem uczniów była pani Ewa Stępień. Gratulujemy!!!!  Galeria

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

   21 lutego uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci miały możliwość zwiedzenia najstarszej polskiej kopalni, poznania pracy górników dawniej i dzisiaj. Przewodnicy opowiedzieli ciekawe historie i legendy związane z kopalnią. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość podziwiana pięknych komnat, rzeźb, żyrandoli wykonanych z solnych brył. Na koniec pobytu pod ziemią był czas na zabawę oraz zakup pamiątek. Każdy mógł „wylizać” 2 kg soli, było to wliczone w cenę biletu. Najbardziej zdeterminowani niestety nie zdołali wykonać tego zadania. Zadowoleni, odrobinę zmęczeni powróciliśmy do szkoły. Galeria

Dzień Babci i Dziadka

   Jak co roku, najmłodsi uczniowie z niecierpliwością czekali na spotkanie ze swoimi dziadkami w naszej szkole. Przygotowywali się do tego bardzo starannie. Wykonali własnoręcznie skromne upominki, a wraz ze swoimi wychowawcami program artystyczny. Rodzice zadbali o stronę kulinarną. Babcie i dziadkowie nie zawiedli swoich wnucząt i licznie odwiedzili szkołę. Czas minął w miłej atmosferze, dzieci złożyły życzenia. Potem był czas na rozmowy wielopokoleniowe. Galeria1   Galeria2   Galeria3

Zabawa karnawałowa –dzień otwarty szkoły

   W okresie karnawału uczniowie naszej szkoły zapraszają młodszych kolegów i koleżanki na zabawę choinkową. Pan Krzyś-wodzirej prowadzi ciekawe konkursy zabawy dla dzieci. Każdy uczestnik stara się być przebrany. Na balu królują wróżki, księżniczki, strażacy i różne postacie z bajek. Dzięki wsparciu Centrum Dystrybucji Lidl wszyscy uczniowie i zaproszeni goście otrzymali paczki ze słodyczami. Rodzice dzieci, które po raz pierwszy gościły w szkole mogli oglądnąć pomieszczenia, porozmawiać z nauczycielami oraz zapoznać się z ofertą szkoły. Szkoda, że taka zabawa jest tylko raz jeden jedyny w roku. Galeria1    Galeria2    Galeria3   Galeria4    Galeria5

Wielkie szusowanie w Jastrzębi!

   Pierwsze dni ferii zimowych dla dziesięciorga uczniów z naszej szkoły upłynęły pod znakiem „białego szaleństwa”. W ramach wojewódzkiego projektu „Jeżdżę z głową” po raz pierwszy ubrali oni narty, bądź doskonali swoje narciarskie umiejętności pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej.
Założeniem projektu jest przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach, wzrost bezpieczeństwa poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.
   Trzeba przyznać, że założenia te zostały osiągnięte z pełnym sukcesem! Miło było popatrzeć, gdy po czterech dniach intensywnego treningu nasi uczniowie, którzy początkowo niepewnie stali na nartach, w ostatnim dniu bez kompleksów pokonywali najwyższe i bardzo strome wzniesienie na stoku narciarskim, wymagające pełnego panowania nad dwoma deskami.
   Nauka zakończona została egzaminem, który uczestnicy kursu zdali bez najmniejszych problemów, czego potwierdzeniem było wręczenie dyplomów ukończenia szkolenia.
Nad bezpieczeństwem uczniów bardzo skutecznie czuwali instruktorzy narciarstwa oraz szkolni opiekunowie, dlatego jedynym odnotowanym nieprzyjemnym incydentem było to, że tak szybko ta przygoda się skończyła! Tekst i zdjęcia Janusz Kita   Galeria

VI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej    

   Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej, zajmując II i  III miejsce. Warto dodać, że byli to najmłodsi uczestnicy konkursu. II miejsce zajął Marcel Witek, a III miejsce Adrian Surga. Obaj są uczniami klasy IIa. Do konkursu przygotowała ich wychowawczyni pani Ewa Stępień. Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunowi!!  Galeria

Szkolne jasełka

     W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi spotykają się, aby złożyć sobie nawzajem życzenia, zaśpiewać wspólnie kolędy. Uczniowie pod kierunkiem ojca Janusza Kawy oraz pana Piotra Kity przygotowali jasełka. Zdjęcia M. Podraza  Galeria1   Galeria2

Wigilia w klasie IIb

     Uczniowie klasy drugiej wspólnie z rodzicami  wychowawcą przygotowali wigilię klasową. Dzieci zadbały o wystrój klasy  i stołu. Wszyscy wzajemnie złożyli sobie życzenia, połamali się opłatkiem  zaśpiewali kolędy. Zdjęcia M. Podraza Galeria

Opłatek w klasie III

     Uczniowie klasy trzeciej wraz z rodzicami przygotowali spotkanie opłatkowe. Dzieci zadbały o wystrój klasy  i stołu, a mamy przygotowały potrawy wigilijne. Wszyscy łamiąc się opłatkiem złożyli sobie życzenia świąteczne. W radosnej atmosferze dzieci wraz z wychowawcą i rodzicami spędziły ostatni dzień nauki. Potem wszyscy udali się na  szkolne jasełka.   Galeria

Święta tuż, tuż

     Klasa IIb przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia zapoznawała się ze zwyczajami i tradycjami bożonarodzeniowymi. Klasową choinkę dzieci udekorowały samodzielnie wykonanymi aniołkami, łańcuchami i zawijanymi w bibułki orzechami. Kolejnym etapem przygotowań było pieczenie pachnących pierniczków. Dużo radości dostarczyło uczniom wyrabianie, wałkowanie i wykrawanie różnych kształtów ciastek. Swoje artystyczne pomysły dzieci zrealizowały dekorując pierniki. Zabawa była doskonała. Teks i zdjęcia M. Świątek    Galeria

Sukces w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego

     Sukces w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa UKS "Żuki" Moniki i Karoliny Kozioł. Czytaj więcej

Święty Mikołaj w naszej szkole

      Galeria1    Galeria2    Galeria3   Galeria4

Święto Patrona "Spacer po Lwowie"

     22 listopada po raz piąty obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Na wieczornicy spotkała się społeczność szkoły z zaproszonymi gośćmi. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Lisia Góra pan Arkadiusz Mikuła, radny pan Marian Madej, z ramienia Kuratorium Oświaty w Krakowie pan Stanisław Siadek, członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich z zastępcą prezesa panią Bogusławą Romaniewską, sołtys pani Zofia Zych. Program artystyczny przedstawili uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Stępień  i pana Piotra Kity. Dekorację wykonała pani Edyta Kłósek. O wystrój sali zadbali pozostali nauczyciele i rodzice. W czasie uroczystości dzieci biorące udział w konkursach związanych z patronem Orlętami Lwowskimi otrzymały nagrody i dyplomy. Do zebranych słowo wygłosił Wójt pan Arkadiusz Mikuła, starszy wizytator pan Stanisław Siadek oraz pani Bogusława Romaniewska. Zdjęcia M. Podraza  Galeria1   Galeria2   Galeria3

Narodowe Święto Niepodległości

    10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie akademii oprócz wierszy i pieśni patriotycznych uczniowie przedstawili również najważniejsze informacje historyczne. Wszystko po to, aby wszczepić w serca uczucia do własnego kraju. Narratorzy przypomnieli nam jak trudna była droga do Niepodległej Polski. Uczniowie wyrecytowali wiersze, które zachęcały do zadumy nad losem Polski. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Galeria

XIII Przegląd Małych Form Artystycznych pt. "Spotkanie z historią

    Zespół "Wesoła Ferajna" reprezentował naszą szkołę w XIII Przeglądzie Małych Form Artystycznych pt. "Spotkanie z historią". Przegląd odbył się 8 listopada, a organizatorem była Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 w Tarnowie. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami i czekały na nich wspaniałe nagrody. Dodatkową niespodzianką był poczęstunek wojskową, polową zupą grochową. Była przepyszna. O tym jaka panowała atmosfera podczas występu świadczą fotki.  Tekst i zdjęcia E. Stępień Galeria

Odblaskowy piątek

    W piątek - 28 października wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w stroje z elementami odblaskowymi. Wzięli również udział w spotkaniu, na którym obejrzeli film, z którego dowiedzieli się dlaczego powinni nosić odblaski. Nauczyciele zwrócili dzieciom uwagę na fakt, że po zmroku, przy złej pogodzie, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 20 metrów, natomiast pieszy posiadający na sobie elementy odblaskowe może zostać zauważony z odległości większej niż 150 metrów. Następnie każda klasa zaprezentowała wykonany przez siebie znak drogowy.
Podczas wspólnego spotkania uczniowie zostali nagrodzeni za „najbardziej świecące” stroje.
Rozstrzygnięty został również konkurs literacki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych –klasy 0-II oraz klasy III-VI.
I miejsce – Maja Kozioł kl.I
I miejsce – Julia Kozioł kl.IV
  Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą starali się być widocznymi na drodze i będą nosili odblaski każdego dnia. Jest to bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa i życia. Tekst: J. Morawic Galeria

Mobilne miasteczko komunikacyjne

    Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły mieli okazję doskonalić swoje umiejętności bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym dzięki mobilnemu miasteczku komunikacyjnemu. Przenośne miasteczko zostało użyczone naszym uczniom przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.
Miasteczko to doskonale oddaje realia ruchu drogowego. Zadbano o wiele szczegółów. Nawierzchnię jezdni imitują ciemne maty antypoślizgowe, z naniesionym oznakowaniem poziomym. Na nich ustawione zostały znaki drogowe. Tory jazdy imitujące sytuacje w ruchu drogowym pozwalają na sprawdzenie umiejętności młodych rowerzystów.
Wszystko po to, by najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego uczyli się zasad bezpieczeństwa w warunkach zbliżonych do tych, z jakimi spotkają się na drodze.  Tekst: J. Morawiec Galeria

Ekspert Ruchu Drogowego

    W naszej szkole działania związanie z bezpieczeństwem mają bogatą tradycję. Od kilku lat bierzemy udział w akcji Odblaskowa Szkoła.
W tegorocznej edycji dla klas 0-III został zorganizowany międzyklasowy turniej wiedzy o ruchu drogowym. Zadaniem najmłodszych uczestników turnieju było rozwiązanie szeregu zadań dotyczących właściwego zachowania się na drodze. Miały one formę zagadek, puzzli, rozsypanek, krótkiego testu. W zmaganiach uczniowie między innymi wykazali się znajomością numerów alarmowych, znaków drogowych, zasad przechodzenia przez jezdnię.
Dużo emocji uczestnikom turnieju dostarczyła konkurencja „Najpiękniejszy odblask”. Odblaski na konkurs zostały przygotowane przez poszczególne klasy. Zwycięzcę wyłonili uczniowie w wyniku głosowania.
Ponieważ wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym każda klasa otrzymała tytuł Eksperta Ruchu Drogowego oraz nagrodę w postaci kosza smacznych, pachnących i zdrowych owoców. Tekst: M. Świątek Galeria1 Galeria2

Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej jest wyjątkowym świętem w naszej szkole. Nauczyciele, pracownicy obsługi uczestniczyli w akademii przygotowanej przez uczniów. W tym roku wszyscy pracownicy szkoły zostali uhonorowani orderami przygotowanymi przez dzieci. Dyrektor szkoły złożyła życzenia nauczycielom, podziękowała za trud i pracę w kształtowaniu i wychowaniu młodego pokolenia. Nagrody utrzymały panie: Halina Kaziród, Edyta Kłósek i Jolanta Maciak oraz pani Renata Litwin pracownik obsługi.
Tradycją Dnia Edukacji Narodowej stało się przyjęcie pierwszoklasistów do braci uczniowskiej. Ósemka najmłodszych uczniów pod kierunkiem wychowawczyni przygotowała program, w którym wykazała się zdolnościami artystycznymi. Następnie dzieci uroczyście ślubowały na sztandar naszej szkoły, a dyrektor pasował ich na uczniów. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz drobne upominki od samorządu uczniowskiego i rodziców. Zdjęcia M. Podraza Galeria1   Galeria2   Galeria3   Galeria4   Galeria5   Galeria6   Galeria7

Nagroda Małopolskiego Kuratora Oświaty

    Wielkie wyróżnienie spotkało nauczycielkę naszej szkoły panią Ewę Stępień. W poniedziałek 17 października otrzymała Nagroda Małopolskiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Zdjęcia G. Ważny Galeria

Uczestniczymy w zajęciach warsztatowych w Muzeum Okręgowym w Tarnowie

    Galeria 1 Galeria 2

Wycieczka do Krakowa

    We wtorek 4 października uczniowie klas IV-VI udali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Archeologicznym, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Celtowie w Krakowie - wojownicy, wynalazcy, artyści". Dzieci zwiedziły wystawę „Pradzieje i wczesne średniowieczne Małopolski”. Przewodnik wyjaśnił im, kim byli Celtowie oraz jak nazywano ich w źródłach greckich i rzymskich oraz omówił kulturę oraz zwyczaje celtyckie. W części warsztatowej uczniowie mieli możliwość wytworzyć celtycką tarczę lub lusterko wzorowane na znanych zabytkach. Po zakończeniu prac plastycznych dzieci mogły przebrać się w stroje celtyckie.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na Zamku Królewskim na Wawelu, gdzie uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „ Rycerz i kultura rycerska”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć zabytki eksponowane w Zbrojowni – zbroje rycerskie oraz różnorodną broń. Na zakończenie zajęć chłopcy zostali „pasowani” na rycerzy. Galeria                Tekst i zdjęcia J. Morawiec

Dbajmy o zdrowie!

    W dniu 22.09 w naszej szkole odbył się apel poświęcony zdrowiu. Z tej okazji szkolny korytarz przyozdobiono wykonanymi przez uczniów rysunkami owoców i warzyw.  Uczniowie klas IIb i V przypomnieli nam o tym, o czym wszyscy wiedzą, ale mało kto pamięta- o zdrowie trzeba dbać. Drugoklasiści w swojej inscenizacji przedstawili wartości odżywcze owoców i warzyw, zwrócili uwagę na znaczenie higieny osobistej i aktywności fizycznej. Klasa V natomiast przedstawiła zasady racjonalnego odżywiania i zaprezentowała dane statystyczne dotyczące zdrowia. Na zakończenie spotkania piątoklasiści przeprowadzili wśród uczniów konkurs wiedzy o zdrowiu. Nagrodą za każdą prawidłową odpowiedź było pełne witamin jabłko. Galeria                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Tekst M. Świątek

Spotkanie z ratownikiem medycznym

    23 września 2016 r. gościem w naszej szkole był Ratownik Medyczny – pan Michał Potępa. Było o bardzo ciekawe i ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z kl.”O’ do VI.
Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie naszych uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Dzieci dowiedziały się na czym polega praca ratownika medycznego oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zadławień, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Nauczyły się również jak prawidłowo wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.
W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Jednym z najciekawszych dla dzieci, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca oraz sztuczne oddychanie.
Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami" i nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Pan ratownik zwrócił też uwagę, aby dzieci podczas jazdy rowerem i innych podobnych aktywności zawsze miały odpowiednie zabezpieczenie głowy i kończyn. Dokładnie zostały omówione różne zagrożenia, które mogą wydarzyć się na zajęciach wych.fiz. oraz sposoby zachowania się w takich sytuacjach.
Na koniec pan Michał podzielił się z uczniami swoją pasją jaką jest modelarstwo lotnicze i zaprezentował im ewolucje zdalnie sterowanym modelem samolotu. Galeria                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Tekst B. Starzyk

Spotkanie z policjantem

    20 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Sekcję Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Uczniowie uczestniczyli w pogadance o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności rodziców za swoje dziecko. Uczestnicy spotkania zostali wyposażone w elementy odblaskowe, a uczniowie klasy I otrzymali również kamizelki odblaskowe.
Uczniowie mieli okazję przećwiczyć nabytą wiedzę w praktyce. W ramach działań w zakresie promowania bezpiecznych zachowań na drodze uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe wzięli udział w przemarszu przez Brzozówkę. Galeria  Tekst i zdjęcia J. Morawiec

Wycieczka do Osady Oracza koło Bochni

    Co roku, w miesiącu wrześniu uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego wyjeżdżają na wycieczki integracyjne. W tym roku dwa autokary zawiozły dzieci do skansenu – Parku Archeologicznego. Jest to rekonstrukcja wioski osadników z połowy XIII wieku. Drewniane chaty kryte strzechą lub gontem i rzemieślnicy pracujący w pocie czoła aby mieszkańcom wsi żyło się lepiej… Taki obrazek możesz zobaczyć w Bochni przenosząc się w czasie do średniowiecza. Uczniowie mieli okazję nie tylko poznać życie ludzi, ale też wziąć udział w zajęciach warsztatowych, stać się średniowiecznymi rzemieślnikami. Po „ciężkiej” pracy na uczestników czekały pieczone w ognisku kiełbaski. Galeria1  Galeria2                               Zdjęcia M. Podraza

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

    1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017 uroczystą Mszą świętą.  Po jej zakończeniu uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne udali się do szkoły. Zebrani uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego przygotowanego przez uczniów kl. VI pod kierunkiem nauczycieli pani Joanny Morawiec i pana Piotra Kity. Dzieci recytowały wiersze o II wojnie światowej wspominając 77 rocznicę jej wybuchu. Dyrektor szkoły Aleksandra Kozioł serdecznie powitała wszystkich zebranych, w szczególności uczniów klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły. Życzyła uczniom wielu sukcesów i wysokich wyników w nauce w rozpoczynającym się roku szkolnym.  Galeria      Zdjęcia M. Podraza

Narodowe Czytanie 2016

     W tym roku szkolnym, w dniu 5 września br., nauczyciele, rodzice oraz uczniowie włączyli się w zainicjowaną w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, polegającą na publicznej lekturze największych polskich dzieł. Akcji przyświeca idea wzmocnienia poczucia wspólnej tożsamości, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę, a nade wszystko popularyzacja czytelnictwa.
Narodowe Czytanie 2016 to objęta patronatem Prezydenta RP wspólna lektura „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza – pierwszego naszego laureata (w 1905 roku) Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Wybór lektury nie był przypadkowy, albowiem tegoroczna edycja nawiązuje do ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Henryka Sienkiewicza - w 2016 r. przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci pisarza.
Po lekturze powieści w wykonaniu nauczycieli i przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Katarzyny Szczepanik, do czytania przystąpili uczniowie z klas IV-VI w ramach zorganizowanego z tej okazji dla nich konkursu pięknego czytania. Zgodnie z zapowiedzią laureaci konkursu zostaną ogłoszeni oraz otrzymają dyplomy i nagrody podczas obchodów Dnia Patrona. Galeria                                                                                                                                                                                                                                                                             Tekst: Janusz Kita

 

Copyright © 2011 Aleksandra Kozioł